NMT-IRO Netwerkbijeenkomst bij Koedood Marine Group
Schrijf je nu in voor de volgende NMT-IRO Netwerkbijeenkomst! Op 15 mei nemen we je mee in de wereld van Koedood Marine Group en de STORM Group. De bedrijven staan stil bij de nieuwste ontwikkelingen in alternatieve brandstoffen, waaronder waterstoftechnologie. Zo hoor je bijvoorbeeld meer over de ontwikkeling van de Mitsubishi-waterstofverbrandingsmotor (H₂ ICE)! Ben jij er ook bij? Meld je aan

Organisator
Madelief de Wit
Event Manager
+31 (0)6 26 91 65 26
wit@maritimetechnology.nl
Programma
14:00-14:30 Inloop
14:30-14:35 Welkom
14:35-15:00 Presentatie Koedood Marine Group
15:00-15:10 Sector Jaarcijfers
15:10-15:40 Maritieme Masterplan Waterstof door Fokke van de Veen
15:40-16:00 Pauze
16:00-16:30 Waterstof Offshore door René Peters
16:30-17:30 Rondleiding
16:30-19:00 Netwerkborrel
Sprekers
Fokke van de Veen van het Maritiem Masterplan:
Fokke van Veen geeft uitleg over het Maritiem Masterplan en de impact ervan op de maritieme sector. Om het bredere perspectief te kunnen schetsen, nemen we een stap terug en beginnen we met de aanleiding van het plan. Vervolgens neemt de presentatie ons mee naar de ontwikkelingen van afgelopen jaar, inclusief de negen projecten die de benodigde toekenning hebben ontvangen. Verder zal er specifiek stilgestaan worden bij de vijf waterstofprojecten en wat zij van plan zijn te ontwikkelen en demonstreren. De presentatie wordt afgesloten met een vooruitblik op de toekomst: wat zijn de volgende stappen nu de koplopers zijn gestart?
René Peters vanuit het Project HEROW, werkzaam bij TNO:
De windparken op zee worden na 2030 steeds verder uit de kust ontwikkeld waardoor transport van windenergie naar land steeds complexer en duurder wordt. Inpassing van stroom uit windparken in het stroomnet van Tennet aan de kust wordt steeds lastiger. Een aantrekkelijk alternatief is het transporteren van windenergie in de vorm van waterstof, waarvoor bestaande of nieuwe pijpleidingen kunnen worden gebruikt, die aangesloten zijn op de toekomstige waterstof backbone van Gasunie. Hiervoor is offshore electrolyse nodig op grote schaal, zodat windstroom kan worden omgezet in waterstof met gebruik van zeewater. De presentatie zal een toelichting geven op de plannen van Nederland, de ontwikkeling van de technologie voor offshore electrolyse en de ontwikkeling van demonstratieprojecten zoals het PosHYdon project.
Locatie
Koedood Marine Group
Noordeinde 21
3341 LW Hendrik-Ido-Ambacht
Overtuigd? Meld je dan aan
Gerelateerde evenementen
Welkomstbijeenkomst Nieuwe leden voorjaar
Ben jij in het afgelopen jaar lid geworden van NMT-IRO of ben je een nieuwe medewerker bij een bestaand NMT-IRO lid? Kom dan kennismaken met andere nieuwe leden en het team van NMT-IRO tijdens de Welkomstbijeenkomst op 5 juni!
Maritime Awards Gala 2025
Op maandag 3 november, voorafgaand aan Europort, vindt de 19 editie van het Maritime Awards Gala plaats in Rotterdam Ahoy. Tijdens het gala worden verschillende prijzen uitgereikt om de maritieme industrie te vieren. Op dit gala komen de belangrijke spelers uit de maritieme maak- en offshore energiesector samen, van politici tot toeleveranciers.